CENTRUM ORTOPEDII I REHABILITACJI

LECZENIE BÓLU KRĘGOSŁUPA

mgr Maciej Hofman

Profesjonalne konsultacje bólu kręgosłupa !

Zapraszamy !

Terapia Manualna opracowana przez dr Masayuki Saionji jest oryginalną, specjalistyczną i bardzo efektywną metodą diagnostyki i terapii pacjenta w dolegliwościach stawów obwodowych i odkręgosłupowych.

Celem tej terapii jest doprowadzenie do równowagi głównej osi ciała: kolumnę kręgosłupa - kości miednicy. Równowagę zapewnia przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych i fizjologicznych stawów kręgosłupa: krzyżowo-biodrowych oraz pozostałych. Twórca terapii dr Masayuki Saionji - dyrektor Międzynarodowego Instytutu Profilaktyki Medycznej w Tokio, dzięki bardzo dokładnemu opracowaniu technik tej metody, uczynił ją niezwykle pożyteczną w walce z bólem narządu ruchu i dolegliwościami kręgosłupa oraz korekcją wad postawy, skoliozami, migrenami, bólami mięśni, otyłością, różnicą w długości kończyn dolnych, asymetrią układu kostnego i mięśniowego.

Najważniejsze dla człowieka jest uzyskanie i utrzymanie symetrii bioder jako głównego czynnika równowagi w organizmie. Metoda ta daje w tym względzie znakomite efekty terapeutyczne dzięki zespołowi ponad stu technik z zakresu medycyny manualnej, masażu uciskowo - przesuwnego i akupresury. Korekcja położenia miednicy, mobilizacja i manipulacja stawów kręgosłupa oraz całego układu kostno-stawowego oraz przemasowanie niemal całego zespołu mięśni powierzchniowych i niektórych głębokich, w każdym zabiegu terapeutycznym doprowadza do kapitalnych i stosunkowo szybkich rezultatów.

Copyright mgr Maciej Hofman 2011 ©. All rights reserved

Web design by: JARTOM IT